Angelini Grup

İlaç ve odaklandığı diğer tüm alanlarda, Angelini Group her zaman aynı misyonu benimsemiştir; her insana her gün özen göstermek, sürekli ve hissedilir şekilde herkesin yaşam kalitesini arttırmak.

İlaç

Angelini, İlaç sektöründe etkin ham maddelerin, eşdeğer ilaçların ve gıda takviyelerinin geniş kapsamlı araştırma, geliştirme, üretim ve pazarlamasını yapan “entegre bir şirkettir”. Angelini, uluslararası pazarda, ağrı ve enflamasyon, sinir sistemi hastalıkları alanlarına yoğunlaşmaktadır. Angelini İlaç’ın İtalya, İspanya, Portekiz, Avusturya, Polonya, Çek Cumhuriyeti, Slovakya, Macaristan, Almanya, Romanya, Bulgaristan, Yunanistan, Rusya, ABD ve Türkiye’de ofisleri bulunmaktadır. 180 araştırmacı ve 1.000 kişilik saha kadrosu ile yaklaşık 3.000 çalışanı vardır.

En yaygın ve en çok bilinen uluslararası markaları Trittico (Desyrel) (trazodon, antidepresan), Tantum (benzidamin, anti-inflamatuar), Aulin (nimesulid, analjezik/antienflamatuar), Vellofent (fentanil, analjezik), Xydalba (dalbavancin, antibiyotik) ve Latuda (lurasidone hidroklorür, antipsikotik).

Angelini’nin orijinal markalı ilaçları, başlıca çok uluslu ilaç şirketleri de dahil olmak üzere altmıştan fazla ortakla imzalanan lisans ve ihracat sözleşmeleri yoluyla dünya çapında pazarlanmaktadır. Bu portföyde en yaygın moleküller, Angelini araştırmalarının sonucunda bulunan trazodon (antidepresan), benzidamin (antienflamatuar) ve prulifloksasindir (antibakteriyel).

Yerel pazarlarda Angelini, markalarının gücü sayesinde spesifik alanlara yoğunlaşabilmektedir. Angelini İtalya’da ise önde gelen ilaç şirketlerinden birisidir ve Tachipirina, Moment ve Amuchina gibi markalarla kendi kendine tedavi alanında liderdir.

Angelini son yıllarda, gerek şirket alımları gerekse İtalya dışındaki mevcut tesislerin geliştirilmesi yoluyla uluslararası yayılım stratejisini benimsemiştir, potansiyeli yüksek olan yerlere doğru yayılımını sürdürmektedir; İtalya dışında elde edilen ciro 2000 yılından 2018 yılına kadar yaklaşık %50 oranında artmıştır.

Başa dön

Kişisel Bakım

1992 yılında Angelini ile Procter & Gamble arasında kurulan ortak girişimden sonra, bir İtalyan şirketi olarak 1958 yılında Fater kurulmuştur. ACE, Neoblanc ve Comet markalarını 39 Batı Avrupa ülkesi ve Ceemea marketlerinde üretim ve dağıtımını sağlarken, İtalya'da 60'ların sonlarından beri kişisel hijyen ürünleri pazarını genişletti ve Pampers, LINES, LINES Uzmanı ve Tampax gibi markaları ile üretim ve dağıtımına devam ekmektedir.

Fater, yıllık cirosunun% 4'ü civarında yeniliğe yatırım yapan dinamik bir şirkettir. Tüketici ve pazar bilgisi paylaşılan yeterlilikler ve verimlilik arayışı, uzun vadede büyümenin itici güçleridir. Merkezi Pescara (İtalya)’da bulunan şirketin; üretim tesisleri İtalya’da Pescara ve Campochiaro’da, yurt dışında Porto (Portekiz), Muhammediye (Fas) ve Gebze (Türkiye)’de bulunmaktadır.

Başa dön

Makine Sektörü

Angelini, Fameccanica ile, tek kullanımlık hijyenik ürünlere yönelik entegre üretim hatlarının tasarımı, yapımı ve donatımı alanında bir dünya lideridir. Fameccanica, Angelini ve Procter & Gamble arasındaki ortak bir girişim olan Fater’in yüzde yüz iştirakli yan kuruluşudur. Fameccanica 1975 yılından beri gelişmiş teknoloji, sürekli inovasyon ve müşterileri verimli çalışma becerisi ile tanınmaktadır. Bu nitelikler Fameccanica’nın büyüme trendinin giderek artmasında önemli olmuştur ve uluslararası bir firma boyutuna ulaşmasını sağlamıştır. Fameccanica’nın bebek bezi ve hijyenik ped üretimine yönelik makinelerin tasarlandığı Sambuceto di S. Giovanni Teatino (CH) tesisi, teknolojik gelişmelerini yakından takip edilmesini ve teknolojinin sürekli geliştirilmesini ve “Üstün Hizmet Kalitesi”ni sağlamaktadır.

Bugün Fameccanica grubunun dört şirketi bulunmaktadır: İtalya’daki, Fameccanica Data ana merkez olmak üzere, Fameccanica Machinery Şangay, Fameccanica do Brezilya ve Fameccanica Kuzey Amerika.

Başa dön

Şarap Sektörü

Bertani Domains yüzyıllık deneyimini son teknoloji ile birleştirerek şarapçılık sektöründe faaliyet göstermektedir.
Yılda 4 milyon şişe şarap üreten Bertani, bunun tamamını 6 imalathanede ve 460 hektarı üzüm bağları olan yaklaşık 1.700 hektarlık arazide gerçekleştirmektedir. Ayrıca Marche bölgesinde 1.000 hektardan fazla tarım arazisi bulunmaktadır. Toskana’da bulunan tarihi 3 şarap imalathanesinde, oldukça prestijli 3 ayrı markada şarap üretilmektedir: Brunello di Montalcino (Val di Suga, Montalcino), Vino Nobile di Montepulciano (Trerose, Montepulciano) ve Chianti Classico (San Leonino Castellina, Chianti).

Marche bölgesinde Fazi Battaglia Verdicchio'yu üretirken, Friuli'deki Puiatti şarapçılık prestijli Collio ve Isonzo DOC ile ünlüdür. Bertani şirketi Valpantena bölgesindeki Amarone üretimi ile tanınır.

Başa dön

Parfümeri Sektörü

Angelini Beauty Angelini Group’un İspanya, Almanya ve İtalya'da Parfümeri ve Kozmetik sektörlerinde faaliyet gösteren iş birimidir. Trussardi, Laura Biagiotti, Angel Schlesser, Gianfranco Ferré, Blumarine, Armand Basi, Mandarina Duch ve Anne Möller gibi önde gelen markalar için lisanslı olarak parfüm ve güzellik ürünleri yaratmakta, geliştirmekte ve bunları dünya çapında dağıtmaktadır. Şirket İspanya’da Versace ve Moschino’nun, Almanya’da ise Ferragamo ve Filorga’nın dağıtıcısıdır. Uluslararası düzeyde, Angelini Beauty doğrudan İtalya, Almanya, İspanya, Portekiz ve Avusturya gibi stratejik pazarlarda çalışmaktadır. Parfüm ürünlerinin Avrupa, Orta Doğu, Asya, Uzak Doğu, Birleşik Devletler ve Latin Amerika’da olmak üzere dünya çapında yaklaşık 85 ülkeye dağıtımı gerçekleştirilmektedir.

Başa dön
Bu sitedeki bilgiler, bir hekim veya eczacıya danışmanın yerine geçemez. Daha fazla bilgi için bir hekime ve/veya bir eczacıya başvurunuz. Sitemizde verilen bilgiler sağlık mesleği mensupları içindir. Soru, öneri ve taleplerinizi bize info@angelini.com.tr e-posta adresi aracılığıyla iletebilirsiniz